SOM Kamienna Góra

Społeczne Ognisko Muzyczne Kamienna Góra

 • Adres: ul.Wojska Polskiego 9, 58-400 Kamienna Góra

 

 • Telefony:
 • Biuro: 75 645 36 35
 • Agnieszka Rudzińska-Ciosmak 577 513 863 
 • Email: som-kgora@o2.pl
 • Dyrektor: Kazimiera Ciosmak, telefon: 609 456 715

Zespół skrzypcowy Perpetuum

W 1974r. został utworzony dziecięcy zespół skrzypcowy pod nazwą ”Perpetuum” przez dyrektora Społecznego Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze, panią Kazimierę Ciosmak.

Zespół „Perpetuum” wystąpił w Danii, Niemczech, Czechachi Francji. Zespół skrzypcowy od 15 lat uczestniczy w koncertach z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Jurka Owsiaka. Zespół brał udział w koncercie z udziałem Konstantego Andrzeja Kulki wraz z Waldemarem Malickim. „Perpetuum” koncertował w Bazylice Wniebowstąpienia NMP w Krzeszowie oraz w sali Maksymiliana we Wrocławiu.

Brał udział w 1. Przeglądzie Zespołów Katolickich w Bazylice Wniebowstąpienia NMP w Krzeszowie w 2009r.

Nauczyciele:

 • Kazimiera Ciosmak – skrzypce
 • Anna Matysiak – pianino
 • Kinga Filip Koniuszewska – skrzypce
 • Ryszard Jędruch – gitara, keyboard
 • Alicja Kania – pianino

Spotkanie noworoczne w Gminie Lubawka

Dnia 26 stycznia 2024r. odbyło się w Gminie Lubawka wyjątkowe Spotkanie Noworoczne .W części artystycznej wystąpił , zaproszony przez  Burmistrza Gminy Lubawka panią  Ewę Kocembę, zespół skrzypcowy „Perpetuum” pod kierownictwem artystycznym dyrektora Ogniska Muzycznego  pani  Kazimiery Ciosmak.                            Miejsce koncertu to Gościniec nad Bukówką w Miszkowicach.

Festiwal Trzech Kultur 2023

Zakończył się XIII Festiwal Trzech Kultur.

W sobotę, 14 stycznia 2023 roku, do Krzeszowa przybyli soliści, zespoły dziecięce, młodzieżowe oraz folklorystyczne aby zaprezentować jasełka oraz zaśpiewać kolędy i pastorałki.

W  Gminnym Ośrodku Kultury w Krzeszowie, w Sanktuarium Matki Bożej Łaskawej pod patronatem JE Ks. Bp prof. Andrzeja Siemieniewskiego – Biskupa Legnickiego – odbył się XIII FESTIWAL TRZECH KULTUR. Festiwal Kolędniczy i Jasełkowy z Polski i Czech.

Wydarzenie to jest już znane na Dolnym Śląsku i gromadzi z roku na rok coraz większe rzesze dzieci i młodzieży oraz dorosłych uzdolnionych teatralnie, muzycznie i wokalnie.

Młodzież, dzieci i dorośli przyjechali miedzy innymi z: Wałbrzycha, Kamiennej Góry, Jeleniej Góry, Sobieszowa, Bolkowa, Chojnowa, Starych Bogaczowic, Boguszowa- Gorc; przebył również jeden Zespół z Republiki Czeskiej.

Podczas tegorocznego Festiwalu wystąpiło prawie 200 osób. Celem Festiwalu było: propagowanie pięknych kolęd i pastorałek oraz prezentacja spektakli teatralnych o tematyce bożonarodzeniowej- kształtowanie kultury żywego słowa oraz doskonalenie umiejętności aktorskich, wokalnych i muzycznych, upowszechnianie kultury chrześcijańskiej, – pobudzanie aktywności dzieci, młodzieży i dorosłych. Młodzi i starsi artyści walczyli w pięciu kategoriach: jasełka, grupy kolędnicze dziecięce, zespoły młodzieżowe, zespoły folklorystyczne i soliści. Konkursowicze zostali podzieleni na grupy wiekowe: zespoły dziecięce, młodzieżowe i zespoły folklorystyczne. Nad przebiegiem festiwalu i oceną spektakli teatralnych i muzycznych, czuwało jury, które w kategorii grupy kolędnicze dziecięce przyznało III miejsce zespołowi Perpetuum ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze pod kierownictwem artystycznym pani KAZIMIERY CIOSMAK

Festiwal-Trzech-Kultur 2023

Festyn Parafialny w Kamiennej Górze

Na Placu Kościelnym w Kamiennej Górze w niedzielę, 29 maja 2022r odbył się Festyn Parafialny.
Na scenie odbywały się koncerty lokalnych wykonawców, między innymi Zespół Skrzypcowy Perpetuum ze Społecznego Ogniska Muzycznego pod kierownictwem artystycznym dyrektora Ogniska Muzycznego pani Kazimiery Ciosmak.
Dochód z festynu w całości zostanie przekazany na remont dachu kościoła pw. Matki Bożej Różańcowej w Kamiennej Górze.

Zespół Perfectum Zespół Perfectum

Festiwal Trzech Kultur 2022 – Wspólne kolędowanie

W sobotę 15 stycznia w Krzeszowie odbył się Festiwal Trzech Kultur – wydarzenie podczas którego dzieci i młodzież dzieliły się ze sceny swoją pasją. Na miejscu odbyły się występy solowe i grupowe w tym Koncert młodych skrzypków pod kierownictwem artystycznym Kazimiery Ciosmak, dyrektora Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze.

Dziękujemy wszystkim uczestnikom.

Link do wydarzenia:

Festiwal Trzech Kultur 2022

Spotkanie noworoczne Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze

W dniu 27-go stycznia w sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Kamiennej Górze odbyło się uroczyste spotkanie noworoczne.

W części artystycznej wydarzenia wystąpił między innymi zespół skrzypcowy “Perpetuum” pod kierunkiem Pani Kazimiery Ciosmak ze Społecznego Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze.

Świąteczny Koncert Zespołu Skrzypcowego

W piątek 20 grudnia 2019 r w Domu Kultury w Lubawce wystąpiły dzieci z Ogniska Muzycznego w Kamiennej Górze. Grupa młodych skrzypków pod kierunkiem Kazimiery Ciosmak wykonała dla lubawskiej publiczności świąteczne utwory.

Zespol Skrzypcowy